İZMİR SU SAÇ EKİM MERKEZİ - Hizmetinizde - Menemen Haber
Menemen Haber
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İZMİR SU SAÇ EKİM MERKEZİ - Hizmetinizde

İZMİR SU SAÇ EKİM MERKEZİ - Hizmetinizde

Tarih 05 Aralık 2014, 14:12 Editör Esin Yumrukkaya

İzmir’de kurulan en kapsamlı saç ekim merkezi olarak, Fue yöntemi ile saç ekimi, kaş ekimi, bıyık ekimi, sakal ekimi tedavilerin bir cerrahi operasyon olduğunun farkındayız. Bu farkındalık içerisinde tedavinizi konusunda yılların tecrübe birikimine sahip uzman doktorlarımız ve cerrahi müdahaleye uygun koşullara sahip merkezimizde gerçekleştiriyoruz.

Su Saç Ekim Merkezi olarak, saçınızda ki doğal problemler dışında kaza sonrası, yanık oluşması gibi sebeplerden kaynaklanan saç kayıplarınıza da çözüm oluyoruz.

İzmir’de kurulan en kapsamlı saç ekim merkezi olarak, Fue yöntemi ile saç ekimi, kaş ekimibıyık ekimisakal ekimi tedavilerin bir cerrahi operasyon olduğunun farkındayız. Bu farkındalık içerisinde tedavinizi konusunda yılların tecrübe birikimine sahip uzman doktorlarımız ve cerrahi müdahaleye uygun koşullara sahip merkezimizde gerçekleştiriyoruz.

Tüm tedavilerimiz de kullandığımız yöntemler Sağlık bakanlığı yönetmeliğine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca saç ekim merkezimizegelmeden de saç ekimi analizinizi yaptırabilirsiniz. Greft Hesaplama ile saç ekimini istediğiniz alanda yoğunluğa göre kök ve saç sayısını hesaplayabilirsiniz.

Merkezimizden tedavi yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdaki formu doldurarak veya 0554 818 12 11 no’lu numaradan ulaşabilirsiniz.

 

Genellikle erkeklerin talep gösterdiği saç ekim işlemi; genetik olarak dökülmez saçlar denilen kulak arkası ve ense bölümünden alınan saç köklerinin dökülmenin olduğu bölgeye nakledilmesidir. Yani bu işlem hassasiyet gerektiren bir DOKU NAKLİ işlemidir. İzmir’de saç ekimi üzerine hizmet veren Su Saç Ekim Merkezi; tüm işlemi Sağlık bakanlığı tarafından belirlenen yönetmeliğe uygun ve konusunda uzman Doktor tarafından yapılmaktadır.

Lokal anestezi yoluyla minör(küçük) cerrahi işlemi olarak gerçekleştirilen operasyonu yaptıracak olan kişilerin; işlemden önce gerekli testleri yaptırmalıdır. Ayrıca;

  • Kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalıdır. Bunun dışında ağrı kesici, depresyon ilacı, vitaminler, gıda takviyeleri, bitkisel ilaçlar ve multi-vitaminler de mutlaka kesilmelidir. Hastalar, kullandıkları saç destekleyici ürünleri kullanmayı saç ekimi öncesinde bırakmalıdır.
  • Uygulamadan önce alkol kullanan kişiler en az 3 gün önceden alkol almamalıdır. Sigara içme alışkanlığı olanlar ise bunu en az 15 gün önce kesmelidir.
  • Hastaların diğer rahatsızlıklar için kullandıkları ilaçlar hakkında saç ekimini uygulayacak olan doktora bilgi vermesi gerekir.
  • Günümüzde saç ekimi için genellikle FUE tekniği kullanıldığından operasyondan önce saçlar kısa kestirilmemelidir.

Saç Ekimi Yaptırabilecek Kişiler

Saç dökülmesi ve saç kayıpları olan erkekler ve kadınlara saç ekimi yapılabilir. Önemli olan kafa arka ve yan bölgelerinde yeterli sayıda verici kök bulunması gereklidir.

Saç Ekimi Yöntemleri

FUE ve FUT olarak 2’ye ayrılmaktadır. FUT yöntemi; donör bölge olan iki kulak üstü veya iki kulak arasından cerrahi bisturi ile şeritli doku halinde alınır. Dokunun alındığı bölge dikiş atılarak kapatılır. Daha sonra bu şerit üzerinden stereoskopik mikroskop ile greft denilen dokulu saç kökleri ayrılır. Bu işlem günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir. Nedeni ise hem iyileşme sürecinin uzun olması hem de dokunun alındığı bölgede iz kalmasıdır.

fue saç ekim aşamaları

FUE yöntemi  ise yine iki kulak arkası veya iki kulak arası bölgeden manuel punch yada mikro motor denilen 0.7-0.8 mm silindirik uçlu cihazlarla alınır. Böylece FUT yönteminde ayırma olarak adlandırılan ekstra işleme gerek kalmadan yeterli dokuya sahip greftler elde edilmiş olur.Dokunun alındığı bölgeye herhangi bir dikiş veya iz bırakacak işlem yapılmaz. FUE tekniği dokunun alındığı bölgenin boş kalmaması ve iyileşme sürecinin kısa olması nedeniyle günümüzde daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Ayrıca tekniğin uygulandığı kişi 2-3 gün içinde işine geri dönebilir ve 15 gün sonra denize, havuza girebilir.

2 yöntem arasında ki tek fark saç köklerinin alınmasında uygulanan işlemdir. Bu fark dışında her 2 yöntemde de kişiye local anestezi uygulanır. Ayrıca ayrılan greftler, ekim yapılacak alana aktarılmadan önce bu bölgede bisturi veya cihazlarla ince kanallar açılır. Kanallara steril ortamda saklanan greftler ekilmesiyle işlem tamamlanır.

Saç Ekimi Kaç Seans Olacak?

Ekim işlemi, saç köklerinin alınacağı ve uygulanacağı bölgelerin özellikleri, alınan greftlerin sayısına ve kişinin beklentilerine göre değişmektedir. Bir seanstan fazla uygulama yapılacaksa seanslar arasında en az 6 ay olmalıdır.

Bu haber 1573 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SAĞLIK

SİZDE HAŞİMATO OLABİLİRSİNİZ

SİZDE HAŞİMATO OLABİLİRSİNİZ Bağışıklık sisteminin troid bezine saldırarak tahrip etmesiyle oluşan Haşimato hastalığının yaşam kalitesini düşürü...

KIZILAY YARIN ALİAĞA'DA KANLANACAK

KIZILAY YARIN ALİAĞA'DA KANLANACAK Türk Kızılayı'nın Kan Bağış Aracı, İzmir'in Aliağa ilçesinde ihtiyaç sahipleri için gönüllü bağışçılardan k...
NUMARASIZ GÖZLÜK -2-16 Eylül 2016

İLAN VERMEK İSTİYORUM

İLANLAR

ANKET

Milliyetçi Hareket Partisi Menemen İlçe Başkanlığı makamında kimi görmek istersiniz?Tüm Anketler

HAVA DURUMU

MENEMEN.ORG
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Frekans Bilişim Haber Sistemi