MENEMEN BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME BİR DESTEK DAHA - Menemen Haber
Menemen Haber
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
MENEMEN BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME BİR DESTEK DAHA

MENEMEN BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME BİR DESTEK DAHA

Tarih 31 Ekim 2014, 11:51 Editör Ersagun GÜLER

Menemen Belediyesi, Seyrek'teki eski belediye binasını Gediz Üniversitesi'ne tahsis etti.

 İzmir'in  Menemen Belediyesi, Seyrek’teki eski belediye binasını Gediz Üniversitesi’ne tahsis etti. Bina yaklaşık 4 bin metrekare kapalı alanı, bin metrekare yeşil alanı, 40 dersliği ve sosyal tesisleriyle İngilizce hazırlık okulu olarak düzenlendi.

827 öğrencinin yabancı dil eğitimi aldığı okul  Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, Rektör Prof. Dr.Seyfullah Çevik, Seyrek eski Belediye Başkanı Nurgül Uçar, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, işadamları, sanayiciler, eğitimciler ve Seyreklilerin katılımıyla hizmete açıldı. Başkan Şahin, 87 ülkeden 6 bin 500 öğrencisiyle dünya gençliğini Menemen’de buluşturan Gediz Üniversitesi’ne bir katkıda da belediye olarak bulunmak istediklerini ifade etti. Şahin, “Üniversitemizin açılmasıyla birlikte Seyrek ile hemen yakınındaki Ulukent başta olmak üzere ilçe genelinde gözle görülür ekonomik ve sosyal canlanma oldu. Bu hareketlilik her geçen yıl artıyor. İzmir merkeziyle kentin kuzey aksı arasında tampon konumunda bulunan ve büyük potansiyele sahip olan ilçemiz, bu sayede daha da büyüyüp gelişiyor. Bu nedenle Gediz Üniversitesi’ni kuran, bağışlarıyla büyüten herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Çevik ve Kavuk da Menemen Belediyesi’ne eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Prof. Dr. Çevik, “Eğitim için atılan her adımın, insanlığın ve ülkemizin geleceği için atıldığı unutulmamalı. Sayın başkanımızın şahsında belediyemizin tüm meclis üyelerine, bu bilinçle hareket edip böyle anlamlı bir destekte bulundular, kendilerine müteşekkiriz.” diye konuştu. Mütevelli Heyeti Başkanı Kavuk da başta Belediye Başkanı Tahir Şahin olmak üzere bulundukları Menemen’in kendilerine kucak açtığını dile getirdi. Kavuk, şunları söyledi: “İzmirli eğitim gönüllülerinin bağışlarıyla kurulan Gediz Üniversitesi, toplumun tüm kesimlerinden aldığı destekle ve güvenle gelişmeye, çevresini de geliştirmeye devam ediyor. Menemen Belediyesi’nin katkısı, bu yolda gücümüze güç kattı. Yüreği eğitim için çarpanlara buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Her şey eğitim için, her şey aydınlık yarınlar ve ülkemiz için.

Bu haber 1394 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM

BEYİN GELİŞİMİ VE ABAKÜS...

BEYİN GELİŞİMİ VE ABAKÜS... Beynin sol ve sağ loblarının senkronize çalışmasını sağlayan zihinsel işlem eğitimi,4-14 yaş arasındaki çocukları k...

FOÇA'NIN 400 YILLIK KÖYÜNE EĞİTSEL BAKIŞ!

FOÇA'NIN 400 YILLIK KÖYÜNE EĞİTSEL BAKIŞ! İzmir'in Foça ilçesinin zengin bir tarihe sahip köyü Kozbeyli, Türkiye’nin dört bir yanından iç mimar...
NUMARASIZ GÖZLÜK -2-16 Eylül 2016

İLAN VERMEK İSTİYORUM

İLANLAR

ANKET

Milliyetçi Hareket Partisi Menemen İlçe Başkanlığı makamında kimi görmek istersiniz?Tüm Anketler

HAVA DURUMU

MENEMEN.ORG
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Frekans Bilişim Haber Sistemi