Menemen'de Dev Yatırımlar - Menemen Haber
Menemen Haber
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Menemen'de Dev Yatırımlar

Menemen'de Dev Yatırımlar

Tarih 31 Temmuz 2013, 16:27 Editör Yavuz ÇAMBEL

Menemen Ulukent Mevkii'nde kurulan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, 920 bin metrekare mevcut arazisi ve genişlemeye müsait yapısıyla yurdumuzun ilk ve tek plastik ihtisas sanayi bölgesi oldu.

 
                          Bölgede yatırımlarına hemen başlamak isteyen ilk üç kuruluş Kastaş, Ege Pen Deceuninck ve Medusa Plastik ilk temelleri hızla atıyor. Bölgede 80 bin metrekare alana sahip Ege Pen Deceuninck A.Ş. başta olmak üzere 40 bin metrekare alanda Kastaş ve 5 bin metrekare alanda Medusa Plastik Ağustos ayında ilk kazmayı Menemen Plastik Organize’de vuracak.

                           Gerçekleştirilen yatırımlarla İzmir’e 30 dakika, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesine ise 15 dakika gibi kısa mesafede kurulan Menemen Plastik İhtisas OSB, İstanbul Otoyoluna ve İZBAN Metro İstasyonu’na yakınlığı, ayrıca plastik sanayicileri için önemli hammadde kaynağı olan PETKİM’e de kısa mesafesiyle ayrı bir özellik taşıyor.

                           Sanayicinin bilinçli ve akıllı yatırım anlayışıyla yurdumuzun ilk ve tek Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Salih Esen, “Plastik sektöründe prestijli kuruluşlarla, ülke sanayine katkımızı artıracağız” şeklinde konuştu. Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “Yeni yatırımlarla Menemen kalkınırken, İzmir’in plastik sektöründe yeri daha güçlü olacak. Bölge hem sosyal hem maddi anlamda ilerleyecek. Bu çerçevede Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Müteşebbis Heyet Başkanı Erdoğan Çiçekçi ve Koordinatörümüz Metin Ersan’ı özverili çabaları için özellikle kutlarım. Ekip çalışmasıyla mükemmel bir Plastik İhtisas OSB kuruluyor. Sonuçta yaklaşık 5 bin kişinin istihdam edileceği iş imkanının açılacağı yıllık katma değer oluşumunun beklendiği dev kuruluşların yer aldığı, harika bir sanayi bölgesi hazırlıyoruz” dedi. 

                           Esen, “Altyapı çalışmaları kapsamında Enerji Ana Dağıtım Binası inşaatına devam edilen Organize Sanayi Bölgesi’ni besleyecek Ulukent Trafo Merkezi ve Menemen Plastik İhtisas OSB Yeraltı Kablolu Enerji Nakil Hattı İnşaatı ile Ana Dağıtım Merkezi Hücre Donanımı İşleri ihale edilerek inşaat ve tesisat çalışmalarına başlandı. Yıl sonuna kadar tamamlanacak inşaat ve tesisat işleri ile bölgemizde kurulacak tüm sanayi tesislerinin enerji ihtiyaçlarının tamamı karşılanacak. EPDK Enerji Piyasası Denetlemez Kurumu’ndan alınacak Dağıtım Lisansı ile de bölgemiz sanayicilerine enerji satışı sağlanmış olacaktır” açıklamasında bulundu.

                            Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin çok önemli bir özelliği de genel teşvik listesinde yer almayan plastik sanayi yatırımlarının teşvik tebliği uyarınca ve İhtisas Bölgesi olması nedeniyle bölgesel teşviklerden yararlanıyor olması. Bölgede az sayıda kalmış parsellerin plastik sanayi yatırımcılarına tahsisine devam ediliyor.

Bu haber 2574 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EKONOMİ

SEYREK'E 2 BİN 500 KONUT

SEYREK'E 2 BİN 500 KONUT Cem Yücesoy, Menemen ilçesi Seyrek bölgesinde toplam 2 bin 500 konut projesini hedeflediklerini söyledi.

KOZAK YAYLASI FISTIKSIZ KALDI...

KOZAK YAYLASI FISTIKSIZ KALDI... CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, son yıllarda çam fıstığı üretiminde önemli oranda rekolte düşüklüğünün yaşa...
NUMARASIZ GÖZLÜK -2-16 Eylül 2016

İLAN VERMEK İSTİYORUM

İLANLAR

ANKET

Milliyetçi Hareket Partisi Menemen İlçe Başkanlığı makamında kimi görmek istersiniz?Tüm Anketler

HAVA DURUMU

MENEMEN.ORG
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Frekans Bilişim Haber Sistemi